[vc_row][vc_column width=”1/1″][vc_column_text title=”Co to jest peeling medyczny?” disable_pattern=”true” align=”left” margin_bottom=”0″]Jest to procedura polegająca na aplikacji substancji chemicznej w celu usunięciu zewnętrznej warstwy naskórka i tym samym usunięcia przebarwień pozapalnych, drobnych zmarszczek, rozszerzonych porów, zmniejszenia łojotoku lub suchości skóry a także leczenia trądzika. W efekcie uzyskujemy zazwyczaj skórę gładszą, o jednolitym kolorycie, bardziej napiętą i wyglądającą młodziej.[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column width=”1/2″][vc_single_image border_color=”grey” img_link_target=”_self” image=”6627″ img_size=”large” img_link_large=””][vc_column_text disable_pattern=”true” align=”left” margin_bottom=”0″]Zazwyczaj zabiegi wykonuje się w seriach 4-6, przerwy pomiędzy zabiegami wynoszą od 1-2 -3 tygodnie a czasami nawet do kilku miesięcy. Jest to uzależnione od rodzaju peelingu i oczekiwań pacjenta. Jeżeli pacjent chce aby po zabiegu mógł wrócić do pracy to proponujemy mu peelingi łagodniejsze, ale większą ilość zabiegów. Jeżeli natomiast pacjent zgłasza możliwość przerwy w pracy to wtedy możemy zalecić mocniejszy peeling z większym złuszczaniem.

Peelingi z grupy AHA mogą powodować niewielkie złuszczanie nie powodując żadnych ograniczeń w funkcjonowaniu pacjenta. Yellow peel lub TCA mają działanie głębsze z czym wiąże się też większe złuszczanie .[/vc_column_text][/vc_column][vc_column width=”1/2″][mk_custom_list title=”Peelingi zalecane do poszczególnych problemów skórnych:” icon_color=”#ffa900″ margin_bottom=”30″ align=”none”]

  • Jeżeli chorujesz na trądzik i skarżysz się na zaskórniki, grudki zapalne i mikrocysty z łojem to dla Ciebie szczególnie polecamy peelingi z grupy   alfahydroksykwasów (AHA) lub betahydroksykwasów (BHA).Mamy do wyboru peeling glikolowy, salicylowy, migdałowy a szczególnie dobre efekty uzyskujemy w przypadku peelingu pirogronowego.
  • Jeżeli twoim problemem są blizny po trądziku proponujemy zastosowanie peelingu TCA, efekt jego działania możemy wzmocnić łącząc peeling z mikrodermabrazją. W tym wskazaniu zastosowanie ma również peeling salicylowy i yellow peel. W przypadku tego ostatniego należy się nastawić na kilkugodzinny pobyt w klinice i dość intensywne złuszczanie po zabiegu.
  • Jeżeli twoja skóra nadmiernie się przetłuszcza i Twoim problemem jest łojotok, pory na skórze są rozszerzone, czasami pojawiają się zaskórniki to wtedy proponujemy serię zabiegów z kwasem pirogronowym.
  • Jeżeli Twoim problemem jest sucha skóra na twarzy to najlepszy będzie tu peeling z kwasem glikolowym , który poprawia nawilżenie skóry i odbudowuje barierę ochronną naskórka.
  • Jeżeli Twoja skóra jest szara, zmęczona, zauważasz drobne linijne zmarszczki proponujemy Ci peeling glikolowy, a wtedy Twoja skóra będzie bardziej świetlista, napięta i nawilżona i przez to odmłodzona.
[/mk_custom_list][vc_column_text title=”Zalecenia przed i po zabiegu” disable_pattern=”true” align=”left” margin_bottom=”0″]Przed zabiegiem zalecamy przygotowanie skóry odpowiednim kremem, wtedy efekt zabiegu jest większy, po zabiegu natomiast polecamy krem przyspieszający gojenie i bezwzględnie filtry przeciwsłoneczne o wysokim wskaźniku SPF 50.[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column width=”1/2″][/vc_column][/vc_row]