Przewlekłe zmęczenie, kogo to dotyczy..?

Brak energii ,przewlekłe zmęczenie to   rozpowszechniony fenomen naszych czasów. Nasze życie przebiega coraz szybciej, osiągamy coraz więcej ,ale też jesteśmy narażeni na większy stres i negatywne emocje.

Nasze wybory żywieniowe nie sprzyjają odnowie energii i regeneracji organizmu. Wysoko przetworzona żywność jest często powodem nietolerancji pokarmowej i odkładania się kompleksów antygen-przeciwciało w tkankach , a przede wszystkim w ścianach przewodu pokarmowego. W konsekwencji w organizmie utrzymuje się przewlekły stanu zapalny, co można porównać do termostatu w mieszkaniu, ustawionego cały rok na stała temperaturę 28C.

 

Kompleksy immunologiczne uszkadzają kosmki przewodu pokarmowego co prowadzi to do objawów „cieknącego jelita” (leaking gut), zaburzeń wchłaniania ,niedoborów witamin, obniżonej produkcji przeciwciał.

Stąd już prosta droga do nawracających infekcji i różnorodnych problemów zdrowotnych, otyłości.

Przewlekły stan zapalny utrzymujący się przez wiele lat prowadzi do wielu chorób. Obecnie jest już opisanych kilkadziesiąt zaburzeń mających swoje podłoże w nietolerancji pokarmowej, należy tu wymienić choroby autoimmunologiczne, zapalenie tarczycy typu Hashimoto, zespół jelita drażliwego, depresja, ADHD, migrena, fibromialgia ,trądzik, alergie skórne, zespół przewlekłego zmęczenia.

 

Tlący się stan zapalny niszczy florę jelitową- mikrobiota, która ma nieocenione znaczenie w regulacji prawidłowego funkcjonowania organizmu człowieka.

Przewlekły stan zapalny , produkcja cytokin, białek ,mediatorów stanu zapalnego uszkadza mitochondria , które stanowią rodzaj elektrowni jądrowej dla organizmu. Brak energii i cały organizm spowalnia.

I tutaj proponujemy naszym pacjentom programy regeneracyjne zawierające między innymi żywe bakterie uzupełniające mikrobiota i enzymy wyprodukowane w kaskadzie fermentacyjnej.

 

Regultpro Bio® jest organicznym koncentratem enzymów, wspomagającym w naturalny sposób procesy naprawcze organizmu, zawiera dodatkowo aminokwasy ,oligopeptydy, kwas mlekowy będący składnikiem ścian komórkowych bakterii komensalnych.

Po rozpoczęciu terapii organizm wykorzystuje Regulat® do eliminacji „odpadów “metabolicznych zmagazynowanych w komórkach od wielu lat. Dlatego początkowo przyjmowanie Regulatu może spowodować dyskomfort ,ale po kilku dniach wszystko wraca do normy.

 

Anti-aging to nie tylko zabiegi medycyny estetycznej to dbanie o ciało i samopoczucie od środka , konsekwentna detoksykacja i suplementacja organizmu.

dr Agnieszka Sura

 

 

Recent Posts