Problem nadmiernej potliwości

Leczenie hiperhydrozy
Pocenie się stanowi naturalny proces organizmu człowieka. Mechanizm polegający na poceniu gwarantuje utrzymanie prawidłowej temperatury ciała, co wpływa na prawidłowe funkcjonowanie organizmu.
Problem pojawia się w momencie, kiedy dochodzi do zjawiska zwanego nadpotliwością, które jest bardzo krępujące i w znacznym stopniu może utrudniać normalne funkcjonowanie. Dolegliwość ta wyraźnie zmniejsza jakoś życia dotkniętych nią pacjentów. Osoby zmagające się z hiperhydrozą często wycofują się z życia towarzyskiego, bowiem czują się niepewni oraz zakłopotani.
Nadpotliwość występuje zarówno u mężczyzn jak i u kobiet i może uaktywnić się w każdym wieku. Najczęściej jednak występuję między 25 a 65 rokiem życia i związana jest z miejscową lub uogólnioną nadczynnością gruczołów ekrynowych.
Na szczęście z pomocą przychodzi nowoczesna medycyna.
Rozwiązaniem w przypadku tej przykrej dolegliwości może być zabieg polegający na wstrzyknięciu toksyny botulinowej, która działa przeciwskurczowo, hamując wydzielanie acetylocholiny w synapsach nerwowo-mięśniowych oraz we włóknach nerwów współczulnych i tym samym hamuje produkcję potu na okres od 4 do 10 miesięcy.

Jak wygląda procedura leczenia nadmiernego pocenia się w Boston Clinic ?

Zabieg w Naszej Klinice wykonywany jest przez lekarza medycyny estetycznej dr Agnieszką Sura. Na początku znieczula się miejsce zabiegowe w celu poprawienia jego komfortu. Następnie przy pomocy bardzo cienkiej igły, ostrzykuje wyznaczony obszar zabiegowy odpowiednia ilością preparatu. Procedura zabiegowa jest szybka i prosta.Zabieg trwa około 20- 30 minut. Prawie natychmiast po zabiegu możesz wrócić do pracy lub innych zwyczajowych czynności.

Czy występują skutki uboczne?

Bezpośrednio po zabiegu, możliwe jest delikatne zaczerwienienie, jednak objaw ten utrzymuje się maksymalnie do 1 godziny po zabiegu. Istnie tez możliwość pojawienia się delikatnego śladu po nakłuciu w postaci siniaka.

Jakie są przeciwwskazania do zabiegu?

Do przeciwwskazań zaliczamy:
Zmiany chorobowe; –
schorzenia neurologiczne;
Okres ciąży i karmienia piersią;
ropne części ciała na których będzie wykonywany zabieg.

Zapraszamy do kontaktu z nami pod numerem telefonu 602-464-202. Z przyjemnością odpowiemy na wszystkie Państwa pytania.

 

Recent Posts