Problem migreny- jest na to sposób

Migrena jest bardzo przykrą dolegliwością, z którą zmaga sie wiele mężczyzn i kobiet. Problem ten w sposób istotny wpływającą na jakość życia i codzienne funkcjonowanie. Nawracające, długotrwałe i wyjątkowo intensywne bóle głowy powiązane z objawami im towarzyszącymi takimi jak światłowstręt, dezorientacja czy wymioty uniemożliwiają normalną aktywność.

Odnalezienie efektownego sposoby radzenia sobie z tą dolegliwością przez wiele lat pozostawało priorytetem w medycynie. Przełom nastąpił w 2001 roku, kiedy to odkryto, że preparat BOTOX może w znacznym stopniu zmniejszyć częstotliwości występowania migren oraz ich intensywności.

Jak przebiega zabieg?

Zabieg polega na określeniu, które partie mięśni głowy uciskają, ugniatają lub w inny sposób drażnią nerwy odpowiedzialne za migrenę. Preparat BOTOX wstrzykiwany jest do wybranych partii mięśni, które w ten sposób są blokowane i rozluźniane.
Odpowiednie dawki toksyny wstrzyknięte do mięśni mimicznych, których skurcz prowokuje napady migreny, zapobiegają ich wystąpieniu. Blokada zakończeń nerwowych utrzymuje się przez 6 – 12 tygodni, co oznacza, że efekt leczenia jest długotrwały ale nie permanentny.
Kilkunastominutowy zabieg nie wymaga znieczulenia ani żadnej rekonwalescencji – powrót do normalnej aktywności życiowej jest natychmiastowy.

Jakich efektów mogę się spodziewać?

Pierwsze efekty leczenia są zauważalne po tygodniu od zabiegu. Botox jest skuteczny w leczeniu migreny w ponad 80% przypadków. U więcej niż połowy pacjentów dochodzi do całkowitego ustąpienia napadów, a u pozostałych do co najmniej dwukrotnego zmniejszenia ich częstotliwości i siły Kolejna sesja leczenia może być przeprowadzona po wygaśnięciu efektu poprzedniej.

Recent Posts