"wyglądam jakbym ciągle była zła,a jestem bardzo pogodną osobą…"Kasia 39 lat

Twarz wyraża nasze emocje  i charakter,  zadaniem  medycyny estetycznej nie jest zmiana tego stanu rzeczy, raczej  chcemy  aby pewne emocje nie utrwaliły się  na  stałe na naszej  twarzy, chcemy podkreślać  naturalne piękno  z zachowaniem ekspresji.

W  młodości przechodzimy od  smutku do radości  w  mgnieniu oka, gdy jesteśmy dojrzali  pewne emocje zostają na  stałe ,najczęściej jest to  złość lub  smutek. Emocje mamy te same, ale skóra nie nadąża za  szybkimi zmianami i najczęściej nakłada maskę  emocji z która mamy do czynienia najczęściej. Chociaż nie zawsze jest to prawda , pacjentki skarżą się,  że  cały czas mają  smutną twarz ,a przecież  często się  śmieją , mężczyźni z kolei mówią ,że mają srogi wygląd mimo że są zrelaksowani i odnoszą sukcesy. Naszym zadaniem jest pomóc im odzyskać dawne emocje.

Najprościej  w tej sytuacji  zastosować  toksynę  botulinową ,która szczególnie dobrze  sprawdza się  w  relaksacji  mimiki pomiędzy brwiami i nadaje twarzy pogodny  wygląd.

Negatywne przykłady  aktorek  ze  zmrożoną twarzą  zniechęcają  wiele osób do tego zabiegu, ale  jest to  procedura  bardzo  skuteczna i lubiana przez  pacjentów. Jedynym mankamentem jest  czas działania toksyny utrzymujący się około  4-5 miesięcy.

Toksyna botulinowa zastosowana do pewnych grup mięśni na całej twarzy daje efekt liftingu i odmłodzenia.