Z wiekiem skóra traci gęstość..

Wymienienie wszystkich czynników ,które mają na to wpływ jest prawie niemożliwe. Spróbujmy wymienić najważniejsze : wiek, stres. zaburzenia hormonalne (zarówno po ciąży jak i w okresie menopauzy…)słońce,

palenie tytoniu, niezdrowy tryb życia. Wraz z upływem czasu linie stają się bardziej widocznie, skóra traci blask, jest bardziej wysuszona ,cieńsza i podatniejsza na urazy.

Utrata kwasu hialuronowego i stres oksydacyjny to główne przyczyny starzenia skóry. Kwas hialuronowy działa jak bufor magazynujący wodę na potrzeby skóry, reguluje bilans wodny skóry. Nawet picie dużej ilości płynów nie zwiększy nawilżenia skóry ,jeżeli nie ma miejsca, w którym może być ona zmagazynowana.

Równowaga pomiędzy czynnikami detoksykującymi (antyoksydantami ) i toksycznymi (oksydanty) może być łatwo zaburzona przez czynniki zewnętrzne , nadmiar oksydantów zmniejsza elastyczność i napięcie skóry.

W odpowiedzi na takie potrzeby stosuje się preparaty kwasu hialuronowego dermo-restrukturyzujące, wzbogacone o aminokwasy, witaminy, mikroelementy.

Rozpoczęcie programów regeneracji skóry już u młodych osób 30+ przedłuża młodość skóry i zabezpiecza przed wysuszeniem.

Zabiegi mezoterapii igłowej i zagęszczania skóry ,dają możliwość zachowania w naszej skórze tego co najlepsze bez zmiany rysów twarzy.

Na czym polega zabieg

Preparaty zagęszczające skórę podaje się w miejscach szczególnie wiotkich i narażonych na uszkodzenia i tam gdzie tworzą się zmarszczki. Typowe miejsca podania to linia żuchwy, kurze łapki, czoło, okolica ust. Bardzo dobre rezultaty uzyskuje się wstrzykując tego typu preparaty w skórę kolan, ramion i rąk.

Ponieważ ukłuć jest wiele ,pacjentka powinna liczyć się z możliwością wystąpienia siniaków.

Po zabiegu zaleca się picie większej ilości płynów ,aby zwiększyć efekt nawilżający.