Rozszerzone naczynka a trądzik różowaty

Rozszerzone i popękane naczynka to dolegliwość, która nikomu nie dodaje urody i jest tak samo uciążliwa dla kobiet jak i dla mężczyzn. Najczęstszą przyczyną pojawiania się zaczerwienienia skóry jest słońce ,na dalszych miejscach znajdują się przyczyny endogenne takie jak nadciśnienie tętnicze, alergie skórne czy nietolerancje pokarmowe.

Ta wydaje się błaha dolegliwość estetyczna może sprawiać wiele problemów począwszy od trudności z doborem kremów, a skończywszy na trądziku różowatym. Moim pacjentom zalecam dwa razy do roku kuracje zamykania i wzmacniania naczynek na twarzy. Najlepiej do tego celu nadają się urządzenia I.P.L. ,lasery podczerwienii ,lampy LED . W wyniku zadziałania wiązki promienia laserowego dochodzi do fototermolizy czyli zamknięcia naczyń pod wpływem ciepła. Po zabiegu skóra jest lekko zaróżowiona i piekąca.

Do  tygodnia po zabiegu należy zwracać szczególną uwagę na ochronę przeciw słoneczną .Zazwyczaj zabieg należy powtórzyć po okresie 3-6 tygodni.

Osobom z rozszerzonymi naczynkami nie zaleca się nadmiernie gorących kąpieli, korzystania z sauny i solariów .Opalanie się na słońcu początkowo daje ułudę zniknięcia naczyń, ale po zejściu opalenizny efekty dla skóry są opłakane.! W celu wzmocnienia naczyń i stymulacji kolagenu należy stosować zabiegi mezoterapii z witaminą C i peptydami biomimetycznymi, a na co dzień koniecznie kremy z filtrem.

Coraz częstszym problemem kobiet jest trądzik różowaty.Zawsze pojawia się na bazie zmian naczyniowych skóry.Leczenie i profilaktyka trądzika różowatego polega na ochronie przed promieniowaniem i zamykaniem naczyń krwionośnych na  twarzy.