DEPILACJA LASEROWA- PYTANIA I ODPOWIEDZI

Każda z nas marzy o tym, aby jej ciało było gładkie i pozbawione zbędnych włosów.  Na pewno wiele z nas aby osiągnąć ten efekt próbowało wielu metod tj. żyletki, bolesne woskowanie, elektroliza itp. Niestety nie przynosiły one pożądanych efektów- włosy szybko odrastały, a dodatkowo u wielu kobiet dochodziło do zapalenia mieszka włosowego co skutkowało powstawaniem nieestetycznych, często bolesnych ran, które wymagały długiego leczenia.
Nie oznacza to jednak, że znalazłaś się w sytuacji bez wyjścia. Z pomocą przychodzi depilacja laserowa, dzięki której w bezpieczny sposób możesz pozbyć się zbędnego owłosienia raz na zawsze.

Jak działa laser Light Sheer stosowany w Boston Clinic ?
Laser diodowy oddziałuje  na pigment zawarty w cebulce włosów. Promień lasera działa ułamki sekund, jednak wystarczająco długo aby zniszczyć cebulkę włosa i ograniczyć jej zdolność do ponownego wzrostu. Proces ten  zwany fototermolizą jest bezpieczny, bowiem nie dochodzi  do uszkodzenia otaczających tkanek. Dodatkowo głowica lasera Light Sheer wyposażona jest w chłodzącą końcówkę, która zabezpiecza skórę przed oparzeniem.
Czy depilacja laserowa daje trwałe efekty i ile zabiegów muszę wykonać?
Na początku należy zwrócić uwagę na fakt, że nie wszystkie włosy rosną równocześnie. Światło lasera oddziałowe tylko na te włosy, które znajdują się z aktywnej fazie wzrostu. Dlatego też dla osiągnięcia pełnych efektów niezbędne jest wykonanie serii około 6 spotkań w odpowiednich odstępach czasowych. Taka procedura pozwoli Ci trwale usunąć włosy w maksymalnym stopniu.
Czy u wszystkich osób depilacja laserowa jest tak samo skuteczna?
Niestety nie. Depilacja laserowa przynosi najlepsze efekty u osób, które mają ciemne, grube włosy i jasna skóra. Włosy cienkie, jasne są mniej podatne na działanie wiązki lasera.
Jak należy przygotować się do zabiegu depilacji laserowej?
Przede wszystkim nie należy opalać strefy ciała, którą zamierzamy poddać depilacji. Z tego względu rezygnujemy z wizyt w solarium, ekspozycji słonecznych czy stosowania samoopalaczy na minimum 2 tygodnie przed planowanym zabiegiem. Należy również pamiętać, że obowiązuje bezwzględny zakaz opalania skóry po wykonanym zabiegu- minimum przez 2 tygodnie. Istotną kwestią z punktu widzenia działania lasera jest fakt, iż oddziałuje on na cebulkę włosa. Dlatego też nie należy wyrywać/ woskować włosów na minimum 2 tygodnie przed planowanym zabiegiem. Nie mniej jednak nie oznacza to, że włosy należy zapuszczać- wręcz przeciwnie na każdą wizytę przychodzimy z ogoloną skórą ( np. żyletką).

Jakie są główne przeciwwskazania do depilacji laserowej?
Przede wszystkim nie wykonujemy depilacji laserowej w czasie ciąży i u kobiet karmiących piersią. Dodatkowo istotnym przeciwwskazaniem do wykonania zabiegu jest świeża opalenizna. Depilacja laserowa nie jest wskazana przed planowanym wyjazdem. Łączy się to z ryzykiem powstania podrażnień na skórze, dlatego też na minimum miesiąc przed urlopem należy zaniechać wykonywania zabiegów laserowych. Dotyczy to w szczególności stref narażonych na ekspozycje słoneczne jak np. nogi czy ręce. Nie należy przy tym zapominać o stosowaniu kremów z wysokim filtrem ochronnym. Należy także pamiętać, że osoby, które przyjmują niektóre leki ( m.in zawierające retinoidy i tetracykliny) powinny się w danym momencie powstrzymać od wykonywania zabiegu depilacji laserowej.

Na co jeszcze powinnam zwrócić uwagę ?
Profesjonalne gabinety oferujące  zabiegi depilacji laserowej powinny być wyposażone w sprzęt opatrzony certyfikatem bezpieczeństwa (takie zaświadczenia wydaje między innymi Amerykański Urząd do spraw Żywności i Leków- FDA).  Rekomendowane  jest odbycie konsultacji z dermatologiem, który oceni stan skóry oraz ustali odpowiednie parametry światła emitowanego z lasera.

 

Recent Posts